Brno Expat Fair 2019 – veletrh pro cizince žijící v Brně

Letos 27. dubna 2019 se konal první ročník veletrhu Brno Expat Fair, který připravilo Brno Expat Centre pro cizince žijící v městě Brně a jeho okolí. Mohli se tak dozvědět o mnoha kulturních, vzdělávacích, volnočasových či pracovních možnostech, které se pro ně v Brně nabízejí. 

Číst celý článek

15 nejpoužívanějších chatovacích zkratek v business angličtině

Jistě znáte ten pocit. Přijdete do práce a jakmile otevřete svou e-mailovou schránku, vyskočí na Vás hromada nepřečtených zpráv. Na většinu z nich musíte odpovědět. Pojďte si to s námi zkrátit a inspirujte se oblíbenými chatovacími zkratkami, které se v obchodním prostředí používají čím dál častěji (většinou mezi kolegy).

Číst celý článek

10 nejznámějších anglických idiomů o mužích – 10 English idioms about men

Dochází Vám někdy slova, když mluvíte o mužích (ať už pozitivně či negativně)? A co teprve, když mluvíte anglicky! V tomto článku najdete 10 anglických idiomů o mužích, které Vám rozšíří slovní zásobu pro nečekané situace.

Číst celý článek

Co je to vidimace?

Dnešní článek objasní další ze základních pojmů, se kterými se setkáváme při vyhotovování soudních/úředních/ověřených překladů. Pro více informací k termínu „vidimace“ čtěte dále…

Číst celý článek

Co je to legalizace aneb úřední ověření podpisu

Každodenně se při vyhotovování soudních překladů setkáváme s pojmy vidimace, legalizace, apostila, superlegalizace apod. V dnešním krátkém příspěvku bychom rádi objasnili pojem legalizace.

Číst celý článek

Что такое заверенный перевод, и как он должен выглядеть?

Заверенный перевод (иначе говоря, официальный перевод или сертифицированный перевод) представляет собой письменный перевод, сделанный переводчиком, несущим ответственность за точность и полноту текста перевода.

Číst celý článek

Aussie language – abbreviations, suffix- ish

Australská angličtina je v mnohém „svá“. Na odlišnou intonaci si zvyká každý, nové slovní obraty je potřeba „nasát“ hned na začátku pobytu v Austrálii. Níže uvádím několik postřehů, se kterými se setkáte téměř každý den.

Číst celý článek

Desatero fauny v Austrálii (Brisbane)

V dalším příspěvku jsem si připravila 10 „skvostů“ ze světa australské fauny, se kterými jsem měla tu čest se setkat. Některé kousky byly milé, některé milejší a některé…? Ty bych raději nepotkala vůbec 🙂

Číst celý článek

Jak vznikly názvy měsíců: leden

Proč čeština používá název leden a angličtina January? Jaký je původ a význam měsíců v různých jazycích? Většina evropských jazyků se při označení prvního měsíce v roce drží latinského iānuārius, tedy Janův měsíc. Janus byl římský bůh dveří, začátků či konců a byl často používán jako symbol změny.

Číst celý článek