Kdo jste někdy zavítal k našim jižním sousedům do Rakouska, určitě jste vyzkoušel něco z rakouské kuchyně. My jsme tam také zavítali a nemohli jsme si nechat ujít dobroty, které jsou k dostání hlavně v horských chatách a penzionech. Přečtěte si, co všechno můžete v Rakousku ochutnat a pokud budete mít odvahu, zkuste si nějakou tu rakouskou specialitu ukuchtit i doma. Dobrou chuť!

Almjause

Pokud si objednáte Almjause, nepřinesou Vám žádné teplé jídlo, ale zaručeně se najíte do sytosti. Almjause, někdy též pojmenovaná jako Hüttenjause (v překladu „svačina z horské chaty“), je obložený dřevěný talíř plný místních lahůdek (sýry, špek, uzené maso a šunky, zelenina). K tomu je podáván chléb, který Vám na některých chatách donesou upečený přímo z tamní pece.

Speckknödl mit Kraut

Ručně vyráběné houskové knedle jsou v Rakousku velmi oblíbené. Dokonce můžete v každém supermarketu koupit i tzv. Knödelbrot, což jsou již předchystané nakrájené kousky suchých housek, aby byla domácí příprava rychlejší. A nyní je na Vás, jakou příchuť knedlíku dáte. V Rakousku se nejčastěji setkáte se špekovým (Speckknödl) či špenátovým knedlíkem (Spinatknödl). Podává se většinou se zelím nebo se salátem.

Knödlsuppe

U knedlíků ještě zůstaneme. Rakouská knedlíčková polévka vypadá trochu jinak než ta naše. Je v ní jeden velký domácí knedlík, který si pak každý sám nakrájí.

Může to být buď Speckknödl nebo Kasknödl. Pak se polévka jmenuje Kaspressknödlsuppe. Tento Kasknödl je sýrový knedlík a je placatější než Speckknödl.

Eierschwammerlgulash mit Semmelknödl

Houbový guláš z lišek. S čím jiným než s knedlíky? Žampiony jsou připraveny na cibulce se smetanou, okořeněny pouze solí a pepřem. Nakonec se přidá čerstvá jemně nasekaná petržel.

Palatschinke

A jsme doma. Palačinky jsou velmi oblíbené i v Rakousku a jsou nabízeny jako svačinka či dezert na mnoha chatách. Pokud nenajdete na jídelním lístku palačinku, jistě najdete tzv. Germknödl – kynutý knelík s ovocem uvnitř + mákem a máslem na povrchu. Germknödl nebo i jablečný štrůdl v Rakousku rádi servírují s vanilkovou omáčkou.

Käsespätzle

Spätzle jsou noky podobné haluškám. Těsně po uvaření je přidán čerstvě nastrouhaný sýr a osmažená cibulka.

Fiakergulasch

Tento pokrm pochází z Vídně. Kromě výborného hovězího najdete v guláši i klobásku. Guláš má v sobě hodně papriky, cibule a dalšího dobrého koření.

Wienerschnitzel

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na Wienerschnitzel. Ačkoli má původ v Miláně, je považován za jedno z nejznámějších rakouských jídel. Pokud budete někdy v jídelním lístku tápat, Wienerschnitzel je vždy jistota.

Sbíhají se Vám sliny? Tak se vrhněte do vaření, internet je plný receptů. Pro ty z vás, kteří si potrpí na originalitě, můžete si vyhledat recepty na rakouských stránkách a potrápit trochu svoji němčinu.

Nenechte si ujít další zajímavosti ze světa. Každý měsíc věnujeme na Facebooku jiné zemi. Na Instagramu se s námi můžete učit neobvyklá anglická slovíčka a nahlédnout do prostředí našeho jazykového centra.

Facebook Comments