Jazyk, který učím: němčina
Kde a co jsem studovala: Marketing a obchod na Provozně-ekonomické fakultě Mendelovy univerzity
Od kdy pracuji v Correctu: leden 2018

Proč ses dala a jak ses dostala na dráhu lektora cizího jazyka?

Německy mluvím od mala. Několik let jsem učila němčinu soukromě a lákalo mě pracovat i se skupinou studentů, tak jsem začala učit v Correctu.

Co tě nejvíce baví na práci lektora?

To, že je každá hodina jiná – díky novým studentům, které poznávám. Gramatika je sice stejná, ale diskuze a otázky jsou stále jiné a díky tomu je to pro mě velmi zajímavá i zábavná práce. K tomu mi výuka němčiny přináší pocit, že dělám užitečnou práci, a to mě motivuje ještě víc.

Jak tě v životě ovlivnila znalost cizích jazyků?

Opravdu hodně. Němčina mi umožnila studovat jeden semestr v rakouském Stiftsgymnasiu v Melku, což mi v 17 letech přineslo spoustu zkušeností a dobré přátele v Rakousku, které dodnes navštěvuji. Kromě své první brigády jsem jazyky potřebovala v každé práci, kterou jsem měla – a pokaždé jsem ji získala především díky znalostem němčiny a angličtiny. V cestování je to samozřejmě také výhoda, kontakt s místními je pak daleko jednodušší.

Kam ráda cestuješ?

Miluju hory a každý rok se snažím vyjet do hor alespoň dvakrát nebo třikrát. Nejčastěji jezdím do rakouských Alp, jsou blízko a stále je v nich co objevovat. V roce 2017 jsem strávila 2,5 měsíce ve 2200 metrech v Tyrolských Alpách. Kromě práce na horské chatě jsem zažila ty největší bouřky i nejkrásnější západy slunce za horským obzorem. Příroda mě nikdy nepřestane okouzlovat – hory obzvlášť.

Marketa L

Co děláš, když nepracuješ?

Běhám, jezdím na kole, pěstuji bylinky a učím se šít.

Co je tvůj životní sen?

Šťastné manželství a dobré vztahy v rodině. Co k tomu dodat? Můžu mít všechno, ale kdybych se jednoho dne přestala těšit domů, všechno ostatní by začalo postrádat smysl.