Jazyky, které učím: angličtina, němčina (tu už jen minimálně)
Kde a co jsem studoval: Filologie anglického a německého jazyka (Univerzita Hradec Králové), Překladatelství německého jazyka (Masarykova univerzita)
Od kdy pracuji v Correctu: červenec 2010

Proč ses dal a jak ses dostal na dráhu lektora cizího jazyka?

Když jsem se v mládí rozhodoval, co bych chtěl v životě dělat (to jsem si vypůjčil z nějaké reklamy :) ), tak pouze cestování a jazyky mi dávaly smysl (když samozřejmě opomenu práci traktoristy po mém otci, která mě držela poměrně dlouho :) ).

Učit jsem začal při svém bakalářském studiu v Hradci Králové, a to díky kamarádovi, který si založil svou jazykovou školu. Nejdříve jsem učil angličtinu, poté přidal i němčinu. Na své první hodiny mám plno vzpomínek. Asi nikdy ale nezapomenu, jak jsem vstával před pátou hodinou, abych jezdil učit ranní ptáčata do firem. V té době jsem byl rád, že jsem mohl zužitkovat své znalosti a vydělat si na živobytí.

Máš nějakou zkušenost z pobytu v zahraničí?

V zahraničí jsem strávil poměrně dost času. Žil jsem přes rok v Británii, kam jsem odcestoval, když mě po maturitě nevzali na obor, který jsem chtěl studovat. Na daný obor jsem se dostal o rok později. Byl jsem na studijním Erasmus pobytu v německém Bavorsku a na překladatelské/tlumočnické stáži v Germersheimu (Německo). Téměř rok jsem pracoval v Německu jako překladatel pro jednu soukromou firmu, která prodávala designová svítidla. Zkušenost mám s Work & Travel pobytem v USA, Ohio.

Co tě nejvíce baví na práci lektora?

Nejvíce mě baví pozorovat studenty, jak jim "učení se" dělá radost. Poslouchat zvídavé otázky a odpovídat na ně. Každý dotaz ze strany studenta je důkazem toho, že je studium baví a mají z výuky radost.

Co považuješ na práci se studenty za nejdůležitější?

Nejdůležitější je, aby je společné hodiny bavily a zaujaly. Pokud mají vnitřní motivaci, vidí posun a že se neustále učí novým věcem, tak společně dokážeme hory přenášet. Hodiny se tedy snažím přizpůsobovat, jak to jen jde.

Co děláš, když nepracuješ?

Snažím se hodně cestovat a sportovat. Mám rád hory v každém ročním období, přes rok turistiku, v zimě snowboard, ke kterému jsem se dostal až teprve nedávno. Jezdím na kole a chodím cvičit (workout, Crossfit).

Vasek S

Prozraď nám nějakou zajímavou perličku ze svého života?

Hm, mám o 29 let mladší sestřičku. Stačí? Pokud ne, tak čtěte dále.