Jazyky, které učím: čeština pro cizince
Kde a co jsem studovala: Učitelství němčiny pro ZŠ, Učitelství češtiny pro ZŠ a SŠ, Učitelství češtiny se zaměřením na žáky s OMJ – vše na PedF MU.
Od kdy pracuji v Correctu: červenec 2021

Proč ses dala a jak ses dostala k dráze lektorky cizího jazyka?

Ráda překonávám výzvy a práce s lidmi, zejména pak pokud je učím jazyk, určitě výzva je. Pro mě to znamená hlavně přijmout část odpovědnosti za pokrok jiných a současně i můj vlastní rozvoj.

Co tě nejvíc baví na práci lektora?

Na práci lektorky mě nejvíce baví vidět, jak se mí studenti posouvají, jsou lekci od lekce lepší, více si věří a nebojí se mluvit. Mým hlavním cílem v hodinách je, aby byli studenti v pohodě a nebáli se udělat chybu – protože chybami se člověk učí 😊.

Proč sis vybrala právě ten jazyk, který učíš? 

Čeština mě bavila vždycky. Zásluhu na tom má asi hlavně moje babička, která se mnou v prvních letech mé školní docházky neúnavně dělala domácí úkoly a dost mi pomáhala. Časem mě začalo bavit i číst a četla jsem pořád - na cestě v autě, o přestávkách ve škole, doma, ale i venku… Po maturitě pro mě bylo studium češtiny jasná volba, po bakalářském studiu mě navíc zaujal nový magisterský obor čeština pro žáky s OMJ, kde jsem potkala spoustu inspirativních lidí – od vyučujících po spolužáky (hlavně tedy spolužačky :D).

Kam ráda cestuješ?68266174 2756906267666716 8266839054318829568 n

Ráda cestuji kamkoli, pokud mám s kým, samotnou mě cesty nebaví. Na každé zemi je něco krásného, ale vždy se snažím objevovat hlavně přírodu, která mě nepřestává fascinovat, a to nejen za hranicemi, ale i u nás.

Jsi spíše intuitivní, nebo plánující typ? 

Rozhodně plánující, což sleduju ve všech oblastech mého života – plánuju si výuku, stejně jako jakoukoli cestu, studium. Přesto se i během svého plánování řídím intuicí a když cítím, že bych měla některé věci dělat jinak, prostě to tak zkusím…co horšího se může stát, než že zjistím, že ta druhá cesta mohla být lepší 😊.

Co ráda děláš, když nepracuješ? 

Moc ráda sportuju, je to pro mě způsob, jak nechat odpočinout hlavu a posílit naopak tělo, mnohem lépe se mi pak pokračuje v práci. Za odměnu si pak ráda dám výborné jídlo s přáteli – v tomhle jsem trochu kavárenský povaleč. A když zrovna nepracuju, necvičím, ani nejím, nejspíš mě najdete u knížky nebo seriálu.