Jazyky, které učím: němčina
Kde a co jsem studovala: MU PedF Lektorství/Učitelství německého jazyka a literatury pro základní a jazykové školy
Od kdy pracuji v Correctu: únor 2013

Proč ses dala a jak ses dostala na dráhu lektorky cizího jazyka?

Někoho „učit“ byl vždycky můj sen. Němčina mě na gymnáziu chytla natolik, že jsem se rozhodla i pro studium na němčiny VŠ. Přičichla jsem i k učitelství na základní škole, ale po půlroční zkušenosti jsem se raději rozhodla pro výuku dospělých. A ano, je to o chlup lepší :).

Máš nějakou zkušenost z pobytu v zahraničí?

Strávila jsem dva semestry studia na Otto-von-Guericke-Universität v Magdeburgu.  Je to pro mě dodnes úžasná pracovní i životní zkušenost.

Co tě nejvíce baví na práci lektora?

Ten adrenalin, když se hodina „rozjede“ a já vidím, že to studenty baví. A také záludné otázky studentů. Super pocit je i to, když si na konci semestru vzpomenu na první hodinu a uvědomím si, jak daleko se studenti posunuli.

Jaký je tvůj nejlepší zážitek z hodin?

Každá hodina je zážitek. Mám velmi ráda, když jsou studenti veselé kopy. Vůbec nejlepší pocit mám, když studenti říkají: „Aha, už je konec? To nějak rychle uteklo, ne?“

Jak tě v životě ovlivnila znalost cizích jazyků? Kolika jazyky mluvíš?

Ovládat nějaký cizí jazyk nám jistě může dát jakýsi pocit větší svobody. Tímto jsem si prošla při studiu v Německu a je to nezapomenutelné a neopakovatelné. I když je to už celkem dlouho, snažím se z těchto emocí čerpat stále.

Kromě němčiny se dorozumím i anglicky a rusky, ale to spíše jen na komunikativní úrovni. Troufám si říct, že díky svému manželovi ovládám i jazyk slovenský. Svoje jazykové spektrum bych si v budoucnu ráda doplnila nějakým románským jazykem.

Kam ráda cestuješ?

Nejsem žádný světoběžník. Pár zemí už jsem navštívila. Ovšem nejraději cestujeme s dětmi a mužem po Čechách a jeho rodném Slovensku. Našimi TOP cíli jsou rozhledny, jeskyně, naučné stezky... Chceme být ve volném čase co nejblíže přírodě.    

Co děláš, když nepracuješ?

Když nejsem v jazykovce, najdete mě nejspíš na dětském hřišti nebo na kafíčku v nějaké dětské kavárně. Už je to tak. Mám dvě děti, syna a dceru. Pokud nemusím pracovat, věnuji se hlavně jim. Věřím, že je to nejlépe investovaný čas. Moje rodičovství mě v poslední době přivedlo i k fajn projektu jednoho rodinného centra, kam v současné době věnuji hodně své energie a času. 

 Veronika M2