Jazyky, které učím: angličtina
Kde a co jsem studovala: Anglická filologie, FF Univerzita Palackého v Olomouci
Od kdy pracuji v Correctu: září 2017

Proč ses dala a jak ses dostala na dráhu lektorky cizího jazyka?

Tak nějak náhodou :). Už na škole jsem začala s překladatelstvím a myslela jsem si, že právě překlady budou to, co mě jednou bude živit. A taky živily, jenže po nějaké době se mi zastesklo po nějaké „živější“ práci, a tak jsem to šla zkusit do jazykovky a v učení se našla.

Máš nějakou zkušenost z pobytu v zahraničí?

V rámci Erasmu jsem strávila půl roku v anglickém městě Norwich.

Co tě nejvíc baví na práci lektorky?

Kreativita a rozmanitost. Každý kurz je úplně jiný, ke každému člověku musím přistupovat jinak, a i když třeba některý kurz učím už po několikáté, každá jeho hodina je úplně jiná. S každým novým kurzem se také těším, jací lidé mě v něm budou čekat, a na cestu, kterou spolu ujdeme.

Taťána O3

Co považuješ za práci se studenty za nejdůležitější?

Chemii. Když si lektor se studentem tzv. sednou hned od začátku, jejich společná cesta je pak mnohem jednodušší. 

Kam ráda cestuješ?

Nemám přímo destinace, které bych vyhledávala, spíš musí jít o aktivní dovolenou. Na vylehávání u moře moc nejsem. Mým doposud nesplněným cestovatelským snem je Portugalsko (a zejména Azory) a Arménie. 

Taťána O2

Jaký je tvůj nejlepší zážitek z cest?

Cesta po Gruzii byla pro mě jeden velký zážitek. Bylo to poprvé, co jsem se vydala mimo Evropu objevovat „jiný svět“ a dostala mě tam spousta věcí. Místní kuchyně, architektura, příroda. A taky asi ceny, které jsou většinou velmi lidové :). 

Co děláš, když nepracuješ?

Snažím se nepracovat :). Když mám opravdu volno, tak si ráda přečtu knížku, něco uvařím, upeču a taky bych se ráda naučila šít.  

Taťána O4