Jazyky, které učím: francouzština, španělština, portugalština
Kde a co jsem studovala: doktorské studium románských literatur na FF MU; španělský, portugalský, francouzský jazyk a literatura na FF MU
Od kdy pracuji v Correctu: únor 2018

Proč ses dala a jak ses dostala na dráhu lektora cizího jazyka?

Je to naše rodinná tradice :).

Máš nějakou zkušenost z pobytu v zahraničí?

Byla jsem na studijním pobytu v Kanadě a na Erasmu ve Francii, v Toulouse. V Kanadě jsem se nachodila spoustu kilometrů pěšky, protože všechno bylo krásné a příliš drahé (metro je zde luxusem a jízda tramvají je zachycena jako událost v nejedné kanadské knize) a v Toulouse zase proto, že se pořád stávkovalo a dopravní prostředky zkrátka nejezdily.

Který učitel tě v životě nejvíce inspiroval a čím?

Z těch, které jsem potkala v poslední době, jsou to profesor L’ubomír Žák a doktor Stanislav Pacner. Poutavě přednáší, jsou to výborní odborníci publikující neuvěřitelná díla a současně jsou to velmi skromní lidé ochotní pomoci i se soukromými problémy. Z těch jazykových pak vedoucí mé magisterské práce José Luis Bellón Aguilera, který pochopil a podněcoval mé bezmezné nadšení pro studium literatury a i po skončení studia se zajímá o můj osud a další profesní cesty. Tedy takoví učitelé, u nichž se odbornost snoubí s obdivuhodnou lidskostí a opravdovým zájmem o studenty.

Kdybys měla žít v jiné zemi, kterou by sis vybrala a proč?

Španělsko. Nejen kvůli fiestě, siestě a profesní deformaci. Ale hlavně proto, že nikde jinde v zahraničí jsem nepotkala tolik milých lidí bez xenofobních předsudků a zajímavých míst, kam se člověk může opakovaně vracet a vždycky jej překvapí svou nádherou, specifickým kouzlem a historií. Pokud ne Španělsko, chtěla bych žít na Slovensku v horách.

Sarka N1

Jsi spíše plánující nebo intuitivní typ?

Jsem plánující typ, který vždy nakonec nechá promluvit intuici. Někdy také dokážu z chaosu vytvořit intuitivní plán.

Co je tvůj životní sen?

Že se věci/postavy z literatury stanou součástí skutečnosti. Mými favority jsou kámen vzkříšení z Harryho Pottera a nalezení Maeterlinckova Modrého ptáka.

Co děláš, když nepracuješ?

Od dětství zaplňuji náš byt svými malbami a keramickými sochami, stále se tak nepřestává měnit v mé soukromé muzeum. Občas moje ilustrace nabudou veřejný a tištěný rozměr. A také stále dál studuji, protože povolání učitele je přece posláním.

Sarka N2