Jazyk, který učím: francouzština
Kde a co jsem studovala: Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, učitelství francouzského a českého jazyka
Od kdy pracuji v Correctu: říjen 2022

Proč ses dala a jak ses dostala na dráhu lektora cizího jazyka?

Ještě na gymnáziu jsem s rodiči navštívila Paříž, která mě naprosto okouzlila. Řekla jsem si, že se tam chci jednou vrátit a umět francouzsky, proto jsem začala studovat francouzštinu na vysoké škole, i když učit jsem tehdy ještě nechtěla. To se změnilo na praxi, kdy jsem zjistila, že mě to vlastně velmi baví a baví to i mé studenty. Ještě na vysoké jsem začala učit na základní škole, kde jsem pracovala pět let.

Máš nějakou zkušenost z pobytu v zahraničí?

Třikrát jsem pracovala jako au-pair. Poprvé půl roku poblíž Ženevy, tohle období považuji za jedno z nejlepších v mém životě. Ve stejné vesnici jako já bylo plno dalších au-pairek z různých konců světa, každý víkend jsme jezdily na výlety po Francii a Švýcarsku a užily si spoustu zábavy. S většinou jsem stále v kontaktu a díky těmto přátelstvím jsem mohla navštívit třeba i Ameriku. Také rodina byla moc fajn a i nadále si píšeme, letos v létě jsem je po 8 letech navštívila. Další dva pobyty byly dvouměsíční, jeden byl v Belgii a druhý v Bretani.

Co tě nejvíce baví na práci lektora?

Baví mě práce s lidmi, každá skupinka je jiná, tato práce je proto velmi pestrá a není stereotypní. Díky studentům se lektor může posouvat dál, od každého studenta si může něco odnést. Baví mě vymýšlet nové aktivity, pracovat s autentickými materiály. Je to práce, která má smysl.

Jak tě v životě ovlivnila znalost cizích jazyků? Kolika jazyky mluvíš?

Mluvím francouzsky a anglicky a díky jazykům jsem se domluvila v každé zemi, kterou jsem navštívila a mohla tak lépe poznat lidi. Nejvíce mě ale ovlivnila francouzština, od té doby, co jsem ji začala studovat, jsem se stala milovnicí všeho francouzského od hudby přes módu až po jídlo a makronky, které peču. Do Francie se snažím jezdit pravidelně, ať už sama, s rodinou nebo za přáteli, které tam mám.

Kam ráda cestuješ?

Nejraději cestuji do Francie, kde vždy načerpám inspiraci, ale moc se mi líbilo také v Indonésii, Americe, Maroku či Jordánsku.

petra s2

Tvůj největší zážitek z cest?

Východ slunce na indonéské sopce a přespání ve stanech v jordánské poušti. To bylo bezkonkurenční!

Co děláš, když nepracuješ?

Když zrovna nepracuji, věnuji se své rodině, hlavně dceři, peču makronky nebo si čtu. Ráda také cestuji.