Jazyky, které učím: němčina
Kde a co jsem studovala: Fyzikální elektronika a optika, Přírodovědecká fakulta MU Brno, Lektorství/Učitelství NJ pro základní a jazykové školy, Pedagogická fakulta MU
Od kdy pracuji v Correctu: březen 2019

Proč ses dala a jak ses dostala na dráhu lektorky cizího jazyka?

Já sama se ráda učím a jsem otevřená novým věcem, novým úhlům pohledu a širší perspektivě. A o tom je i lektorství. Hledat a nabízet cesty, jak se otevřít světu v sobě i světu kolem, s cílem být připraven na nové situace a umět zareagovat.

Proč sis vybrala právě němčinu?

Němčina mě provází od školních let, od 4. třídy, kdy mě můj otec přihlásil do kroužku němčiny. Opravdovou zálibu jsem v ní ale našla až o hodně později, v dospělosti, kdy se můj život pracovně i soukromě propojil s Rakouskem. Na každém jazyku je krásné, že i po letech praxe lze stále odkrývat nová a nová zákoutí… To mě baví a naplňuje.

Kdybys měla žít v jiné zemi, kterou by sis vybrala a proč?

Mou zemí by bylo jednoznačně Rakousko. Jsme si podobní, i když ne zas tak dokonale, jak bychom si my Češi rádi mysleli. Historický vývoj uhnětl naše charaktery odlišně. Ráda pozoruji odlišnosti a ráda nacházím shody. Miluji jejich kulturu, hudbu, architekturu, silného ducha.

Kam ráda cestuješ a proč?

Mám ráda Holandsko. Mistrovství pěstitelů v Keukenhofu mě pokaždé fascinuje, jejich květinové obrazce mění během doby výstavy třikrát svou podobu. Je to umění, uměle vytvořená krása. Mé srdce ale nejvíce naplňuje příroda v přirozené podobě – hory, moře, lesy, nezávisle na státu.

Co ti přináší práce lektora?

Miluji úsměv, kdy student vnitřně porozumí a už ví, jak na to. Když vysloví první větu, napíše první článek, udělá skvělou prezentaci… Každý krůček je vlastně velkým krokem. A cíl je vždycky přítomný.