Jazyky, které učím: ruština
Kde a co jsem studovala: Jerevanská státní univerzita v Arménii, obor Učitelství ruského jazyka a literatury pro střední školy a filologie, obor Ruský jazyk a literatura
Od kdy pracuji v Correctu: červenec 2019

Proč ses dala a jak ses dostala na dráhu lektora cizího jazyka v Brně?

Ruština je můj mateřský jazyk, který je překrásný stejně jako každý slovanský jazyk. Ruštinu jsem vystudovala a být lektorkou je mým povoláním. Navíc jsem jedna z mála šťastných jedinců (bohužel), kdo má svoji práci opravdu rád a pokaždé se na ni těší – jak na proces práce, tak na výsledky. V Brně bydlím od roku 2001 a od té doby jsem sháněla práci lektorky nebo překladatelky ruštiny. A povedlo se. Mezitím jsem nejdříve musela paralelně dělat i jinou práci než se nasbíral určitý počet hodin. Teprve potom jsem se věnovala výuce na 100 %. Chtělo to čas a trpělivost, která růže přináší.

Máš nějakou zkušenost z pobytu v zahraničí?

Žila jsem v Rostově na Donu, v Dušanbe, v Jerevanu a jiných městech SSSR.

Co tě nejvíc baví na práci lektora?

Výsledek.

Jaký je tvůj nejlepší zážitek z práce lektora?

Jsem jako kosmonaut na Marsu - každá lekce je pro mě zážitek, jelikož každý student je pro mě osobnost, výzva, očekávání, překvapení.

Co považuješ v práci se studenty za nejdůležitější?

Výsledky, spokojenost studentů, radost z výuky, úsměv každého z nich a přání pokračovat dál, i když někdy probíráme dost "divné učivo".

Irina M2

Kolika jazyky mluvíš?

Mluvím rusky, arménsky, česky, německy a anglicky (i když angličtinu pomalu zapomínám, jelikož jsem ji nepoužila od roku 2000).

Kam ráda cestuješ?

Tam, kde se cítím bezpečně.

Jsi spíše plánující nebo intuitivní typ?

Kombinace obou typů. Myslím si, že v životě nejde naplánovat všechno, ale spoléhat na intuici se též nedá.

Co ti dodává sílu v krizi?

Že vždy může být i hůř než teď. 

Čemu se věnuješ, když zrovna nepracuješ?

Když nepracuji, ráda se dívám na filmy, peču, chodím na procházky nebo si něco přečtu. Mám moc ráda umění: hudbu, balet, operu, módu, obrazy či sochy – hlavně z období renesance, které považuji za jedno z nejzajímavějších v dějinách lidstva. Do Louvru či do Ermitáže bych jezdila každý měsíc. To jsou místa, kde se člověk pokaždé cítí jako v jiném světě plném krásy, noblesy, talentu a inteligence.

Prozradíš nám nějaké perličky ze svého života?

Spolupracovala jsem se Swiss Air a British Airways na mezinárodním letišti v Jerevanu, ale to už je dávno. A také mám moc ráda hračky :)

Irina M3