Jazyky, které učím: angličtina
Kde a co jsem studovala: Sociální antropologie a Anglický jazyk a literatura (MUNI, Bc. v roce 2016) a Překladatelství anglického jazyka (MUNI, Mgr. v roce 2018)
Od kdy pracuji v Correctu: červen 2021

Proč ses dala a jak ses dostala k dráze lektorky cizího jazyka?

Vždycky jsem milovala literaturu, takže studium překladatelství pro mě byla celkem logická volba. Jenže velmi rychle jsem zjistila, že sedět celé dny doma za počítačem nevydržím. Tak jsem po studiu odjela na léto na Aljašku a po návratu jsem se dala na volnou nohu. Nejprve jsem hlavně fotila, ale poslední dobou u mě převládá učení.

Máš nějakou zkušenost s pobytem v zahraničí?

Zúčastnila jsem se 11 dobrovolnických pobytů po Evropě, od manuální práce v záchranné stanici pro divoká zvířata po dobrovolničení na festivalech tradičních řemesel, od Norska a Finska po Španělsko a od Irska po Rumunsko :-) Nějakou dobu jsem pracovala i v hostelu v Berlíně a hotelu v Británii, nicméně asi největším zážitkem byla práce průvodkyně pro (převážně americké) turisty na Aljašce, kousíček od národního parku Denali.

Proč sis vybrala právě ten jazyk, který učíš? 

Je to jednoduché - červenému diplomu navzdory jsem nikdy nebyla nějaký velký talent na jazyky, takže angličtina je ten jediný, který (kromě češtiny) opravdu ovládám. Hledala jsem si k ní cestu celkem dlouho, ale když mi bylo náct, tak mě docela motivovalo, že když se ji naučím, nebudu muset čekat na překlad posledního dílu Harryho Pottera a budu si ho moct přečíst hned, jak vyjde :-) Od té doby mi angličtina otevřela mnoho dveří a mám radost, když díky ní mají spoustu nových možností i moji studenti.

Co děláš, když nepracuješ?

Pěstuju zeleninu i jedlé kytky, medituju, čtu a občas trochu sportuju, dobrovolničím či cestuju. A taky se rozplývám na lenochody. Mám pro ně fakt slabost, jak zjistí asi každý můj student po prvních pár hodinách :-)

Kterou osobnost obdivuješ a proč?

Obdivuju lidi, kteří dělají tento svět laskavějším místem :-) 

Co je tvůj životní sen?

Z věcí, které můžu ovlivnit, by to bylo stát se opravdovým "human being" místo "human doing". Nechat si v životě jen to, co je skutečně důležité a žít v souladu se sebou i s ostatními lidmi a planetou.

Jaké je tvoje životní motto?

Snažím se řídit citátem od zenového mistra Thich Nhat Hanha: “Pro vlnu v oceánu je osvícením moment, v němž si uvědomí, že je vodou." - všichni jsme propojeni se vším, jenom na to občas ve shonu každodenního života zapomínáme.

 lenochod