Jazyky, které učím: čeština pro cizince, angličtina
Kde a co jsem studovala: Česká filologie - editorství (Mgr.), Rekreologie, UP Olomouc (Bc.), CAE English - Browns English Language School - Brisbane, Austrálie
Od kdy pracuji v Correctu: srpen 2013

Proč ses dala a jak ses dostala na dráhu lektorky cizího jazyka?

Jazyky mě vždycky fascinovaly a podtrhují mou cestovatelskou vášeň.

Máš nějakou zkušenost z pobytu v zahraničí?

Myslím, že dost velkou část svého života trávím stále v zahraničí, dříve letní brigády ve Španělsku, Německu, na Srí Lance a dnes např. jezdívám do Rakouska učit lyžování. Studijně mám za sebou Erasmus v německé Postupimi a roční pobyt v australském Brisbane. Zde jsem kromě studií také učila pro nově založenou Českou školu, hlídala děti nebo působila jako instruktorka vodních sportů. V rámci dovolených také navštěvuji i ostatní České školy a mimo evropských jsem např. viděla i vietnamské či novozélandské. Zážitků je vždy spoustu a myslím, že mě hodně těchto zkušeností zformovalo a otevřelo mi oči.

Co tě nejvíe baví na práci lektora?

Okamžitá zpětná vazba, vzájemné naladění se studenty a příjemná atmosféra. A pocit, že to, co dělám, má smysl - jak pro mě, tak pro studenty.

Co považuješ na práci se studenty za nejdůležitější?

Vzájemné naslouchání a přizpůsobení výuky studentům. Vždy mě zajímají jejich důvody studia a k jakému studijnímu typu patří.

Jak tě v životě ovlivnila znalost cizích jazyků? Kolika jazyky mluvíš?

Opravdu věřím, že „kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem”. A vidím na sobě, jak podle aktuálního jazyka jdou do popředí i jiné rysy mé osobnosti. Vždy jsem si ráda hrála se slovy a je skvělé nahlížet pod pokličku lingvistickým zákonitostem a vzájemně srovnávat jazykové systémy. Určitě mi jazyky rozšiřují obzory - geografické, sociální, kulturní i personální. Mluvím anglicky, německy, španělsky a trochu rusky.

Tvůj nejlepší zážitek z cest?

Těch jsou miliony, od nádherných až po trapné, ale nejvíce mě zasáhlo uvědomění, že cestuju „za lepším”, abych stejně zjistila, že “to lepší” je tady v ČR.

Co děláš, když nepracuješ?

Chodím po horách, hraju volejbal, badminton, lyžuju, organizuju akce, čtu a medituju. Hodně mých koníčků se ale už překlopilo do pracovních sfér, takže už vlastně ani nevím, kdy je to práce a kdy zábava. Snažím se také neustále sebevzdělávat, navštěvuju různé kurzy a “makám na sobě” :).

Dagmar W1