Jazyky, které učím: německý jazyk
Kde a co jsem studovala: Tourismusschule Bad Leonfelden, MU Pedagogická fakulta – Německý jazyk se zaměřením na vzdělávání
Od kdy pracuji v Correctu:
 od července 2021

Jak ses dostala k dráze lektorky cizího jazyka?

Němčina byla v mém životě odjakživa, takže to pro mě byla jasná volba. Učení jsem si zamilovala dřívějším doučováním jak spolužáků, tak i mé mladší sestry. 

Máš nějakou zkušenost s pobytem v zahraničí?

Jak již prozradila odpověď na jednu z předchozích otázek, studovala jsem v rakouském Bad Leonfeldenu. Strávila jsem tam dohromady 6 let, na které dodnes vzpomínám. Přes školní rok jsem studovala a každé léto tam následně i pracovala. Byla to má nejlepší zkušenost pro zdokonalení cizího jazyka.

Co tě baví na práci lektora? 

Na práci lektora mě nejvíce baví sledovat úspěchy svých studentů. Je to pro mě neuvěřitelně motivující. Radost, kterou student prožívá, když se mu třeba podaří vyplnit správně kvíz anebo mu konečně nedělá problém výslovnost, je pro mě hnacím motorem v této práci.

Jak tě v životě ovlivnila znalost cizích jazyků? 

Znalost cizích jazyků ovlivní postoj k cestování a trávení času mimo ČR. Najednou je jedno, že je kamarádka z jiné země, protože jakmile umíme společný jazyk, nic dalšího přátelství nebrání. Jak řekl Tomáš Garrigue Masaryk: „Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem.“ 

Clau Sicehr

Který učitel tě v životě nejvíce inspiroval a čím?

Každý učitel, kterého jsem dodnes potkala, mě nějakým způsobem inspiroval. Vím, jak moc učitel ovlivní vztah studenta k danému předmětu, a proto je pro mě individuální přístup ke studentovi nejdůležitější prioritou. 

Jaké je tvoje životní motto? 

Odvážní možná nežijí dlouho, ale opatrní nežijí vůbec.