Jazyky, které učím: španělština, angličtina, francouzština
Kde a co jsem studovala: FF MU, Brno: Francouzský/Španělský jazyk a literatura, Učitelství ŠJ pro SŠ
Od kdy pracuji v Correctu: leden 2018

Proč ses dala a jak ses dostala na dráhu lektora cizího jazyka:

Hledala jsem možnost, jak v práci využít svoje znalosti a lásku k cizím jazykům. Zkusila jsem se ozvat Correctu a dostala šanci zkusit, jaké to je být lektorem. A zamilovala jsem si to :) 

Máš nějakou zkušenost z pobytu v zahraničí?

Strávila jsem dva semestry studia ve Francii díky programu Erasmus+. Nicméně jelikož ráda cestuju, jezdila jsem do zahraničí celkem často už před tímto pobytem. Hodně času jsem strávila ve Španělsku, kde mám stálé přátele, zúčastnila jsem se workcampů v zahraničí a různých soukromých i organizovaných výletů. Také jsem během studia SŠ absolvovala krátký kurz angličtiny v Portsmouth a třítýdenní stáž v Cannes ve firmě s lékařskými přístroji.

Co tě nejvíce baví na práci lektora?

Mám ráda lidi a je pro mě důležité pracovat v oblasti, ve které vidím smysl. Učení je jednou z činností, která je prospěšná druhým lidem (věřím :)) a zároveň dál rozvíjí i mě. Baví mě poznávat nové tváře, názory a přístupy k učení se. Ráda vymýšlím různé komunikační hry a nutím lidi mluvit :) Jsem nadšená, když vidím, že se studenti zlepšují!

bara s2

Tvůj nejlepší zážitek z práce lektora?

Salvy smíchu v mé oblíbené skupince asi. Ale je jich rozhodně víc.

Co děláš, když nepracuješ?

Eat, workout, sleep, repeat :)

Co považuješ na práci se studenty za nejdůležitější?

Udržet studenty aktivní. Přizpůsobit cíle výuky tak, aby to sedělo skupině a jejich motivaci se učit. Naslouchat lidem. A nepřestávat se sama vzdělávat. 

Prozradíš nám nějakou perličku ze svého života? 

Začala jsem se učit španělsky, protože mi v Itálii uletělo letadlo a last minute letenka do Madridu stála míň, než letenka do Prahy. True story :D