Jazyky, které učím: angličtina
Kde a co jsem studovala: Anglický jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a momentálně tam studuji Učitelství anglického jazyka a literatury pro střední školy
Od kdy pracuji v Correctu: únor 2019

Proč ses dala a jak ses dostala na dráhu lektorky cizího jazyka?

Tato práce mi byla nabídnuta v momentě, kdy jsem ji začala zvažovat, takže myslím, že to byl osud :).

Máš nějakou zkušenost z pobytu v zahraničí?

Protože pocházím ze Slovenska, celé moje vysokoškolské studium byl jeden velký pobyt v zahraničí a přesvědčil mě o tom, že nejsem typ, který to táhne zpátky domů.

Co tě nejvíc baví na práci lektorky?

Celý život se ráda dělím o své poznatky a moji studenti mi umožňují odevzdávat to, co vím nejlépe. Na oplátku mi vždy zlepší náladu a každý jejich úspěch mi připomene, proč je tato práce právě ta, kterou jsem si vybrala.

Kdybys měla žít v jiné zemi, kterou by sis vybrala a proč?

Po mé návštěvě Londýna je to to jediné místo, o kterém bych pořád mohla mluvit. Pravděpodobně však skončím v nějaké skandiávské zemi, protože jestli existuje jedna věc, kterou opravdu nemám ráda, tak jsou to letní vedra. Polární záři jsem také zatím neviděla.

Lenka K2

Kam ráda cestuješ?

Nejsem úplně člověk, který by rád šplhal po skalách nebo se vyplácl na pláži. Když ale zmíníte jakoukoli evropskou metropoli, moje okamžitá odpověď bude: "Tam se chci podívat!". A nemusí to být ani metropole, jelikož jednou z mých momentálních vysněných destinací je ani ne dvousettisícové městečko v Severním Irsku.

Co děláš, když nepracuješ?

Přiznám se, že jsem celkem spáč, takže se může stát, že nějakou část dne strávím spánkem. Kromě toho se věnuji kresbě, což mi kvůli mým čmárancům na tabuli studenti často nevěří :).

Prozradíš nám nějakou perličku z tvého života?

Vždy o sobě prohlašuji, že jsem ten nejméně spontánní člověk, kterého znám. Ale i navzdory tomu jsem se jednou impulzivně vydala do Británie kvůli divadelnímu představení a autogramu. Byl to nejlepší zážitek za posledních 25 roků mého života. Zkuste hádat, kolik je mi let!