Jazyky, které učím: německý a španělský jazyk
Kde a co jsem studovala: FF MU v Brně, španělský a německý jazyk a literatura
Od kdy pracuji v Correctu:
 od února 2019

Proč ses rozhodla pro studium jazyků?

Jazyky mě bavily od základní školy. Rozšiřují obzory, boří bariéry a otvírají nám dveře, za které bychom se bez nich nedostali. Díky jazykům jsem poznala spoustu nesmírně inspirativních lidí, ať už při tlumočení, překládání nebo mezi studenty v kurzech.

Jak ses dostala k dráze lektorky cizího jazyka?

V podstatě náhodou. Jako studentka jsem jela vypomáhat na prázdninový jazykový kurz a učení mě tam chytlo a zatím ještě nepustilo.🙂

Máš nějakou zkušenost s pobytem v zahraničí?

V rámci krátkodobých zahraničních studijních pobytů jsem jednou zavítala do Španělska a to se mi zalíbilo natolik, že jsem si tam po ukončení studia našla práci ve španělské cestovní kanceláři. Jako koordinátorka pobytů pro německé a české turisty jsem měla příležitost naplno využít oba vystudované jazyky a zažít Španělsko intenzivněji. V plánu bylo zůstat na pár let, nakonec mě ale po roce život zase vrátil domů. A tak jsem se vrhla do učení a překládání a do Španělska se vracela několik let jako průvodkyně alespoň během prázdnin.

Co tě baví na práci lektora? 

Baví mě ta různorodost - každý student je originál, každá hodina je jiná. Baví mě doprovázet lidi na jejich cestě za jazykovým vzděláním a snažím se jim tu cestu zpříjemnit - ukážu směr, pomůžu přes překážku a povzbudím, když dochází síly. Je to super pocit, když pak společně dorazíme k vytyčenému cíli. A nejhezčí pro mě je, když mi student řekne, že to bylo fajn a že spolu půjdeme ještě kousek dál.

neznámý

Kam ráda cestuješ?

Kamkoliv, kde mě čeká sluníčko, moře, hory, milí lidé a dobré jídlo. Ideálně tam, kde se domluvím. Takže jednoznačně vede Španělsko.

Jsi spíše plánující, nebo intuitivní typ?

Na začátku je vždy plán. Ten mi ale většinou realita rozbourá, takže ke slovu přichází intuice. Tak to mám i v kurzech. Na každou hodinu vyrážím s připraveným plánem, studenti mě ale často svými otázkami a reakcemi navedou na jinou cestu.

Co děláš, když nepracuješ? 

Lítám venku se psy, ať už s vlastní australskou ovčandou nebo s útulkáči, které chodím často venčit. Skvěle zrelaxuji u filmu nebo s knížkou v ruce. Když se sejde víc volna, vyrážím na cesty.