Jazyky, které učím: ruština, čeština pro cizince
Kde a co jsem studovala: obor Učitelství ruského jazyka pro cizince, Filologie (ruský jazyk a literatura, klasická filologie), Angličtina (překladatelství a tlumočení), na Nižegorodské státní univerzitě N.I.Lobačevského (NNGU, Rusko), obor Ruský jazyk a literatura na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, Čeština pro cizince (FF MUNI), v současné době studuji PhD. (obor Ruský jazyk FF MUNI)
Od kdy pracuji v Correctu: říjen 2018

Proč ses dala a jak ses dostala na dráhu lektora cizího jazyka?

Jednou z prací, o které jsem snila v dětství, byla práce učitele :) Během bakalářského studia jsem studovala na Ústavu výuky ruštiny jako cizího jazyka. V té době jsem začala učit cizince a ta práce mě moc bavila. Pak jsem nastoupila na magisterské studium na Masarykově univerzitě, kde mi už v druhém ročníku nabídli učit ruštinu pro neruštináře. S výukou ruštiny jsem pokračovala i v doktorském studiu. Miluji tuto práci. Také miluji ruský jazyk: píšu básně a prózu rusky; cítím ten jazyk, každý jeho zvuk a každé písmeno, je to opravdu moje. Chci pomáhat lidem, kteří se chtějí naučit rusky. 

Co tě nejvíc baví na práci lektora? 

Nejvíce se mi líbí bavit se s lidmi a pomáhat jim, motivovat je a podporovat v učení, zlepšovat náladu, udržovat pozitivní energii, aby se lidé mohli rozmluvit a cítit se pohodlně na hodině při použití cizího jazyka.

Co považuješ na práci se studenty za nejdůležitější?

Za nejdůležitější považuji přátelskou atmosféru. Snažím se, aby studenti chtěli mluvit, psát, učit se. Hlavní je, aby je studium bavilo a měli o výuku velký zájem. Důležité je přizpůsobit se cílům studia jazyka, zároveň udržet motivaci, přání se učit a také se občas i zasmát :) 

Galina

Jak tě v životě ovlivnila znalost cizích jazyků? Kolika jazyky mluvíš?

Hodně mi pomáhá při výuce jazyka, že dobře vím, jaké jsou rozdíly mezi ruštinou a mateřskými jazyky studentů, mohu se zaměřit na to, co je pro ně obzvlášť složité. Znalost několika slovanských jazyků mi pomáhá automaticky překládat slovíčka do ukrajinštiny nebo bulharštiny, když například učím češtinu pro cizince. Umím rusky, česky, slovensky, anglicky, trochu španělsky a polsky, možná francouzsky :) Také například umím počítat turecky a německy :) 

Kam ráda cestuješ?

Moc ráda cestuji k moři do teplých zemí, a také do Ruska.

Jsi spíše plánující, nebo intuitivní typ? 

Oboje. Například výuku vždy plánuji, ale pak se zvládnu přizpůsobit studentům.  

Co děláš, když zrovna neučíš? Jaké jsou tvoje koníčky? 

Píšu básně a prózu (rusky a česky), ráda maluji a hraji na kytaru. Když mám čas, hodně sportuji, nejraději plavu. Také se divám na fotbal. Ráda chodím na výlety a na delší túry. Mezi moje záliby patří také fotografie a čtení. Jsem nadšená, když můžu  fotit moře. Moc se mi líbí vařit, zkouším připravovat jídla kuchyní různých národů, experimentovat, inspirovat se novými recepty. Občas si ráda zahraji počítačové hry, ale na to už skoro nemám čas.