Soudní překlad vysokoškolského diplomu

Studium či pracovní příležitost v zahraničí je velkým lákadlem nejen pro mladé absolventy. Životní zkušenost, vyšší plat, lepší uplatnění nebo rodinné vazby. Ať je důvodem pro vycestování jakýkoliv, abyste se mohli na škole či pracovním trhu uplatnit, zaměstnavatel či úředník bude potřebovat doložit vaše vysokoškolské vzdělání platným diplomem.

Aby mohl být tento dokument orgánem přijat, nejspíš bude požadován jeho překlad do úředního jazyka dané země, někdy postačí i do angličtiny. Ohledně této záležitosti a také ohledně nutnosti opatřit diplom vyšším ověřením doporučujeme kontaktovat konkrétní instituci.

Pokud je vaší alma mater např. Karlova univerzita, je diplom, který potřebujete přeložit do cizího jazyka pravděpodobně v latině. I pro tento jinak mrtvý jazyk existují soudní překladatelé, není proto problém vytvořit ověřený překlad i takového dokladu. Je ale dobré vědět, že pokud nepotřebujete z nějakého důvodu překlad pouze do češtiny, jedná se o překlad z cizího do dalšího cizího jazyka a to se proto může projevit v ceně.

Součástí vysokoškolského diplomu je běžně také dodatek k diplomu. Ten se u nás zpravidla vydává ve dvoujazyčné podobě, česky a anglicky. Anglická verze může být v zahraniční dostačující, občas je ale vyžádáno přeložení i dodatku do úředního jazyka dané země.

soudni preklad

Do běžných jazyků můžeme překlad diplomu vyhotovit do 3 pracovních dnů nebo po domluvě i v kratších termínech. Samotný diplom má obvykle rozsah odpovídající 1 normostraně, což je jednotka určující cenu překladu. Soudní překlad bude neodlučitelně svázán s dokumentem, který nám doručíte. Je tedy nutné zvážit, zda si přejete překlad spojit s originálním dokumentem (který budete na úřadu odevzdávat), nebo s jeho ověřenou kopií (originál Vám bude ponechán).

Máte dotaz? Kontaktujte nás!

  • + 420 792 33 31 06
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • pro určení ceny úředního/soudního překladu trestního rejstříku využijte formulář níže
 

Objednávka / kalkulace překladu

Jsme toho názoru, že každý text si zaslouží individuální pozornost. Rádi pro Vás  zdarma vyhotovíme nezávaznou kalkulaci na překlad právě Vašeho textu.

Získat kalkulaci zdarma