Překlady perštiny

S týmem překladatelů realizujeme kvalitní překlady jak z perského, tak do perského jazyka. Překlady z perštiny a do perštiny vyhotovujeme ve standardní, po domluvě i expresní lhůtě.

Perština (fársí) je jediným úředním jazykem Íránské islámské republiky (cca 71 mil. mluvčí) a druhým úředním jazykem v Afghánistánu. Různými dialekty perštiny hovoří i lidé v Pákistánu či Tádžikistánu. S tádžičtinou si je perština velmi podobná. Původní stará perština byla úředním jazykem Perské říše - k zápisu používala klínové písmo. Moderní perština se píše arabským písmem obohaceným o čtyři vlastní písmena.
Perština si však s arabštinou není nikterak příbuzná; perština je indoevropský jazyk (zde najdeme podobnosti např. se španělštinou, angličtinou či češtinou), arabština je semitský jazyk. Oba jazyky mají podobná slova, podobné písmo, nicméně gramatika je zcela odlišná. Persky mluvící člověk nerozumí člověku, který mluví arabsky. Persky mluvící člověk si nezvládne přečíst arabsky psaný text - pozná sice známá písmena, ale slova mu nic říkat nebudou. 

V rámci překladů z/do perštiny zajišťujeme překlady odborných textů a soudní překlady. Pro klienty zpravidla nejčastěji vyhotovujeme:

  • překlady osobních dokumentů, tj. např. rodných, oddacích a úmrtních listů z/do perštiny
  • překlady obchodních nabídek a obchodní korespondence
  • překlady smluv z/do perštiny
  • překlady usnesení soudů, žalob, rozsudků, předvolání z/do perštiny
  • překlady lékařských zpráv z/do perštiny
  • a další textypreklady perstiny

Soudní překlady perštiny

Ověřené soudní překlady jsou překlady dokumentů, které vyžadují nejrůznější úřady a instituce, policie, soudy apod. Často se jedná o překlady rodných listů, vysvědčení, diplomů atd. Více o soudních překladech...

Ceník překladů z/do perštiny

Služba – specifikace Cena
odborný překlad z perštiny do češtiny na vyžádání -> kalkulace
odborný překlad z češtiny do perštiny na vyžádání -> kalkulace
překlad mezi perštinou a cizím jazykem na vyžádání -> kalkulace
překlad se soudním ověřením z češtiny do perštiny na vyžádání -> kalkulace
překlad se soudním ověřením z perštiny do češtiny na vyžádání -> kalkulace
notářsky ověřená kopie 70 Kč + DPH/fyzická strana
expresní termín – stejný den,, druhý / třetí den plus 30 až 100 %

*1 NS = normostrana = 1800 úhozů (znaků vč. mezer) cílového, tj. přeloženého, textu vč. autorské korektury. Účtuje se vždy min. 1 NS. U překladů textů ve formátu Excel a PowerPoint se 1 normostrana počítá jako 250 slov. Při překladech textů většího objemu nabízíme slevy.

Kalkulace překladu

Každý text je do jisté míry unikátní, proto věnujeme i Vašemu textu patřičnou pozornost a zdarma zhotovíme cenovou nabídku překladu na míru. Nezávaznou poptávku po překladu zadejte zde.

Máte dotaz? Kontaktujte nás!

  • + 420 792 30 13 90
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • osobní návštěva - Jakubská 1, Brno