Soudní překlad maturitního vysvědčení

Studium v zahraničí je jistě lákadlem pro nejednoho středoškoláka nebo i jeho rodiče. V dnešní době jsou možnosti obrovské a zkušenosti ze zahraničních studií často ti, kteří je absolvovali, hodnotí jako jedno z nejlepších období v dosavadním životě.

Kromě výběru vysněné destinace a univerzity čeká zájemce ale i ta méně oblíbená část, kterou je vytvoření dokumentace a vyřízení všech úředních náležitostí.

Při žádosti o studium v zahraničí se můžete setkat s takzvaným procesem nostrifikace. V rámci tohoto procesu bude rozhodnuto o platnosti a rovnocennosti zahraničního vysvědčení domácími úřady, ať už na úrovní základního, středoškolského, odborného nebo vysokoškolského vzdělání. Kromě maturitního vysvědčení tak mohou být požadovány i další dokumenty jako třeba vysvědčení z předešlých ročníků.

Proces nostrifikace není vždy podmínkou (např. pro studenty v ČR ze Slovenska), na vyžádání však může být překlad nutný i bez tohoto řízení. Při podávání přihlášky na vysokou školu tedy doporučujeme se o nutnosti soudního překladu vysvědčení informovat na konkrétní univerzitě.

V závislosti na zvolené zemi, ve které studium plánujete, je možné, že budete potřebovat vysvědčení také legalizovat. Doporučujeme i tuto nutnost ověřit s konkrétní institucí.

soudni preklad

Až budou dokumenty opatřeny legalizační doložkou, popřípadě apostilou, nebo notářskou vidimací, přichází čas pro soudní překlad. Ten pro Vás do standardních jazyků můžeme vyhotovit do 3 pracovních dnů nebo v expresních termínech. Samotné vysvědčení má obvykle rozsah odpovídající 1 normostraně, což je jednotka určující cenu překladu. Soudní překlad bude neodlučitelně svázán s dokumentem, který nám doručíte. Je tedy nutné zvážit, zda si přejete překlad spojit s originálním dokumentem (který budete na úřadu odevzdávat), nebo s jeho ověřenou kopií (originál Vám bude ponechán).

Máte dotaz? Kontaktujte nás!

  • + 420 792 33 31 06
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • pro určení ceny úředního/soudního překladu trestního rejstříku využijte formulář níže
 

Objednávka / kalkulace překladu

Jsme toho názoru, že každý text si zaslouží individuální pozornost. Rádi pro Vás  zdarma vyhotovíme nezávaznou kalkulaci na překlad právě Vašeho textu.

Získat kalkulaci zdarma