Soudní překlad výpisu z živnostenského rejstříku

Výpis z živnostenského rejstříku patří stejně jako jiné výpisy z úředních registrů a veřejných evidencí k často překládaným dokumentům. Výsledná délka překladu vždy závisí na počtu znaků finálního dokumentu, záleží tedy na tom, jak je Váš výpis obsáhlý. Standardně se však délka hotových překladů pohybuje v rozmezí 1 až 2 normostran (1 NS = 1 800 znaků vč. mezer). Soudní překlad výpisu z živnostenského rejstříku vyhotovíme u běžných jazyků standardně do 3 pracovních dnů, po domluvě lze i v kratším expresním termínu.

Soudní překlad je vždy, společně s doložkou soudního překladatele, neoddělitelně svázán trikolórou s originálním dokumentem (nebo jeho ověřenou kopií). Vzhledem k tomu, že výpis z živnostenského rejstříku bývá vydán kdykoliv na požádání za konkrétním účelem, svazuje se běžně překlad přímo s aktuálním originálem výpisu. Výpis z živnostenského rejstříku můžete získat na kterémkoliv obecním živnostenském úřadě nebo na kontaktních místech Czech POINTu.

soudni preklad

Dle cílové země předložení soudního překladu je rovněž třeba zvážit, zda dokument nemá být opatřen vyšším ověřením či apostilou.
Pokud jste vlastníky jiného než českého pasu a výpis z rejstříku překládáme do jazyka užívajícího jinou formu zápisu než latinku, poprosíme Vás o dodání přepisu jména dle identifikačního dokumentu (pas, ID). Týká se to například jazyků – ruština, ukrajinština, arabština či japonština. Pokud by se tak jméno dle norem překladu rozcházelo s tvarem jména na osobních dokladech, může překladatel uvést správný tvar do poznámky pod čarou. Často se tak stává právě s jazyky používajícími cyrilici.

Máte dotaz? Kontaktujte nás!

  • + 420 792 33 31 06
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • pro určení ceny úředního/soudního překladu výpisu z živnostenského rejstříku využijte formulář níže
 

Objednávka / kalkulace překladu

Jsme toho názoru, že každý text si zaslouží individuální pozornost. Rádi pro Vás  zdarma vyhotovíme nezávaznou kalkulaci na překlad právě Vašeho textu.

Získat kalkulaci zdarma