Soudní překlad výpisu z trestního rejstříku

Soudní (nebo také úřední, oficiální) překlad výpisu z rejstříku trestů patří k často překládaným úředním dokumentům. Výsledná délka překladu se pohybuje okolo 1 normostrany (1800 znaků vč. mezer) u klasického výpisu. Pokud se jedná o výpis z rejstříku trestů vydaný osobě, která není občanem České republiky, navyšuje se tento dokument o různé další informace týkající se země původu. Konečný rozsah překladu se ale i přesto téměř vždy vejde do 2 normostran.

Soudní překlad výpisu z rejstříku trestů standardně vyhotovíme u běžných jazyků do 3 pracovních dnů, po domluvě lze i v kratším expresním termínu. Vzhledem k tomu, že výpis z rejstříku trestů má omezenou platnost (nejčastěji 90 dnů) a bývá vydán kdykoliv na požádání za konkrétním účelem, svazuje se běžně překlad přímo s originálem výpisu. I z tohoto originálu však lze nechat vyhotovit ověřenou kopii, pokud si originál přejete zachovat. Při překladu z češtiny do cizího jazyka pro účely v zahraničí však doporučujeme vždy použít přímo originál. Dle cílové země je také dále třeba zvážit, zda dokument nemá být dokonce opatřen nějakým vyšším ověřením či apostilou.

Samotný překlad je neoddělitelně svázán s originálem (nebo ověřenou kopií) a s doložkou soudního překladatele. Výsledný překlad tak tvoří jednolitý dokument.

soudni preklad

U jazyků jako jsou např. ruština, ukrajinština, arabština či japonština, tedy jazyky užívající jinou formu zápisu než latinku, Vás poprosíme o dodání přepisu jména dle identifikačního dokumentu, např. pasu, kde je jméno uvedeno v požadované formě. Pokud by se tak jméno dle norem překladu rozcházelo s tvarem jména na osobních dokladech, může překladatel uvést správný tvar do poznámky pod čarou. Často se tak stává právě s jazyky používajícími cyrilici.

Máte dotaz? Kontaktujte nás!

  • + 420 792 33 31 06
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • pro určení ceny úředního/soudního překladu trestního rejstříku využijte formulář níže
 

Objednávka / kalkulace překladu

Jsme toho názoru, že každý text si zaslouží individuální pozornost. Rádi pro Vás  zdarma vyhotovíme nezávaznou kalkulaci na překlad právě Vašeho textu.

Získat kalkulaci zdarma