Soudní překlad výpisu z obchodního rejstříku

Výpis z obchodního rejstříku patří stejně jako jiné výpisy z úředních registrů a veřejných evidencí k často překládaným dokumentům. Výsledná délka překladu vždy závisí na počtu znaků finálního dokumentu, záleží tedy na tom, jak je Váš výpis obsáhlý. Soudní překlad výpisu z obchodního rejstříku se účtuje na normostrany, minimální účtovací jednotkou je však vždy 1 NS (1 800 znaků vč. mezer). U běžných jazyků překlad standardně vyhotovíme do 3 pracovních dnů, po domluvě lze i v kratším expresním termínu.

Soudní překlad je vždy, společně s doložkou soudního překladatele, neoddělitelně svázán trikolórou s originálním dokumentem (nebo jeho ověřenou kopií). Vzhledem k tomu, že výpis z obchodního rejstříku bývá vydán kdykoliv na požádání za konkrétním účelem, svazuje se běžně překlad přímo s aktuálním originálem výpisu. Výpis z obchodního rejstříku patří k veřejným rejstříkům, můžete jej tak získat bez prokázání totožnosti např. na kontaktních místech Czech POINTu. Stačí Vám pouze IČ hledaného subjektu.

soudni preklad

Dle cílové země předložení soudního překladu je rovněž třeba zvážit, zda dokument nemá být opatřen vyšším ověřením či apostilou.
Pokud jste vlastníky jiného než českého pasu a výpis z rejstříku překládáme do jazyka užívajícího jinou formu zápisu než latinku, poprosíme Vás o dodání přepisu jména dle identifikačního dokumentu (pas, ID). Týká se to například jazyků – ruština, ukrajinština, arabština či japonština. Pokud by se tak jméno dle norem překladu rozcházelo s tvarem jména na osobních dokladech, může překladatel uvést správný tvar do poznámky pod čarou. Často se tak stává právě s jazyky používajícími cyrilici.

Máte dotaz? Kontaktujte nás!

  • + 420 792 33 31 06
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • pro určení ceny úředního/soudního překladu výpisu z obchodního rejstříku využijte formulář níže
 

Objednávka / kalkulace překladu

Jsme toho názoru, že každý text si zaslouží individuální pozornost. Rádi pro Vás  zdarma vyhotovíme nezávaznou kalkulaci na překlad právě Vašeho textu.

Získat kalkulaci zdarma