Jazyk, které učím: francouzština
Kde a co jsem studoval: Lektorství francouzského jazyka, Masarykova univerzita, Brno
Od kdy pracuji v Correctu: září 2018

Proč ses dal a jak ses dostal na dráhu lektora cizího jazyka:

Už jako malý jsem všechny okolo rád poučoval :)

Máš nějakou zkušenost z pobytu v zahraničí?

Cestování mě baví v jakékoli podobě – turistika, cyklovýlety, válení se na pláži :) Delší dobu jsem pobýval ve Francii, skoro 2 roky jako student. Jinak můj největší cestovatelský zážitek je určitě cesta na Nový Zéland, kde jsem strávil 3 týdny. Všem vřele doporučuji přetrpět nekonečný let a únavnou cestu, ale výsledek stojí za to ;)

Tvůj nejlepší zážitek z práce lektora?

Nejlepší zážitky se studenty jsou každodenní maličkosti, velké i malé pokroky studentů ve studiu a úsměv na tváři, když se jim povede správně říct nebo napsat i sebekratší větu. To je motivace, které mě žene dál kupředu.

Co považuješ na práci se studenty za nejdůležitější?

Nejdůležitější je, aby to bavilo lektora i studenta. Pokud si lektor a student tzv. „sednou“ a dojde k této harmonii, tak odcházím nabitý energií i po celém pracovním dni.

Kterou osobnost obdivuješ a proč?

Nevím proč, ale vždy mi byl sympatický Winston Churchill. Snad proto, že velice rád popíjel šampaňské k obědu a někde jsem se dočetl, že jeho hlavním mottem bylo: „Nikdy nestůj, když si můžeš sednout a nikdy si nesedej, když si můžeš lehnout“. To zní jako celkem pohodlný život.

Jsi spíše plánující, nebo intuitivní typ?

Vše se snažím naplánovat do nejmenšího detailu, ale ve většině případech vše na poslední chvíli změním nebo začnu úplně jinak, takže veškerá příprava je zbytečná. Nebo možná právě proto mohu improvizovat, protože se snažím mít vše připraveno :)

Co děláš, když nepracuješ?

Když nepracuju, tak buď vařím, jím nebo zahradničím. Práce na zahradě je mým velkým koníčkem. V jarní sezóně se musím obloukem vyhýbat všem zahradnictvím a hobby marketům, jinak tam utratím horentní sumy :) Občas tedy vyrazím na nějaký cyklovýlet. Nejraději ovšem trávím čas cestováním nebo na chatě v Beskydech. Okolí Brna je sice krásné, ale vyrostl jsem v horách a ty mi tady občas chybí.

lukas m 1