Koordinátor jazykové výuky
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
icon phone  792 31 99 42

Za co jsi v Correctu zodpovědná a co je náplní tvé práce?

Hlavním úkolem na mé pozici jazykového koordinátora je, aby veškerá výuka probíhala co nejhladčeji (jak z pohledu studentů, tak lektorů). Snažím se, aby všichni zúčastnění měli vše, co potřebují, a aby se mohli co nejlépe soustředit na samotnou výuku. Kromě každodenního administrativního zajišťování výuky tak trávím hodně času komunikací se studenty a lektory. S novými studenty mluvíme o tom, co od výuky očekávají, jaká jsou jejich přání a možnosti, a proč se vlastně rozhodli jazyk studovat. Na základě toho pro ně pak hledám lektora, který co nejlépe odpovídá jejich požadavkům. Se stávajícími studenty i našimi lektory pak řeším jejich aktuální potřeby a přání. Obecně řečeno jsem tu prostě od toho, aby se u nás všichni cítili co nejvíc vítáni a věděli, že se vždy mají na koho obrátit :).

Co tě na práci v Correctu baví?

Jsem celkem společenský člověk, takže mě baví každodenní komunikace se studenty, lektory i kolegy v kanceláři. Samozřejmě mám vždy radost, když se nám podaří někomu pomoci, případně když se nám od studentů vrátí pozitivní zpětná vazba. Nejvíc mě však těší smysl mé práce. Když se člověk učí cizí jazyk, vždy do něho zároveň s ním proniká i něco z kultury a ducha daného národa. Jsme tak schopni lidem z daného státu lépe porozumět, pochopit, proč jsou pro ně důležité právě ty věci, které jsou pro ně důležité, nebo proč se chovají tak, jak se chovají. Zdá se mi, že si člověk díky učení se cizího jazyka zvyká přijímat lidskou odlišnost, je k druhým tolerantnější a více se jim snaží porozumět. Vzhledem k tomu, že v současné chvíli žije na světě kolem 7 miliard lidí, je myslím celkem zásadní, abychom se spolu naučili lépe komunikovat. Jsem ráda, že toho mohu být součástí.

A naopak - jakým situacím by ses raději na své pozici vyvarovala?

Jako správný administrativní pracovník se asi nejvíc snažím vyvarovat chaosu :). Občas je to u nás trochu hektické, ale i v těch chvílích je potřeba snažit se udržet si o věcech co nejlepší přehled, aby vše fungovalo, jak má. V tomhle mám určitě ještě co dohánět, takže to beru jako skvělou příležitost, v čem na sobě pracovat. 

V Correctu se neustále pracuje s jazyky. Jakými jazyky se domluvíš?

Vystudovala jsem anglický a ruský jazyk. Z a do těchto jazyků jsem překládala a učila je, takže těmi se domluvím :). Jinak se posledních pár let tak trochu záchvatovitě učím německy. Na základní domlouvání a pochopení zjednodušených textů to stačí, ale o německé hospodářské politice bych si zatím asi nepopovídala. Ale to přijde. 

Johana R

Máš za sebou nějaký delší zahraniční pobyt?

Bohužel zatím nemám a celkem toho lituji. V rámci studia ruštiny jsem jen v rámci výměnného pobytu na 14 dní navštívila Moskvu a byl to pro mě jednoznačně obohacující zážitek. S cizími kulturami jsem v kontaktu prostřednictvím knih, filmů, seriálů, humoru a setkávání se s lidmi. 

Co děláš, když nepracuješ?

Mám ráda kulturu, přírodu, tancování, sport a humor. Dost volného času trávím vlastně také s různými jazyky. Učím se je, dívám se na cizí filmy, čtu si cizojazyčné knihy. Hodně mě baví stand-upy a sitcomy (britské, americké, ruské i české), kromě toho, že jsou vtipné, mi přijde hrozně zajímavé sledovat, jak se humor v jednotlivých zemích liší :)